Moefilmide eriprogramm


Juba kuuendat korda on PÖFFi pimedatesse öödesse põhjust suunduda ka moehuvilistel, sest selgi aastal kutsuvad kinosaalide helendavad ekraanid neid moefilme nautima. Väga populaarseks kasvanud programm koosneb seekord viiest värskest dokumentaalfilmist, mis moevaldkonna erinevaid tahke kajastavad.
 

Kui nüüdisaja tuntuim ja võimukaim moeajakirja peatoimetaja on Anna Wintour, siis mõni aastakümme tagasi oleks ta kahtlemata alla jäänud Diana Vreelandile. Diana töötas ajakirjades Harper’s Bazaar ja Vogue, kus tekitas kõrvalseisjates imetlust ning alluvate seas ahastust. Film „Diana Vreeland: silm peab rändama” toob vaatajateni unikaalseid kaadreid selle silmapaistva moeikooni elust.
 

Kui kohtad mõnd tõeliselt ekstsentrilist meesterahvast, siis võib olla peaaegu kindel, et ta töötab moevaldkonnas. Igatahes kinnitab seda (eel) arvamust ka itaalia verd moelooja Bruno Ierullo, kelle esimese kollektsiooni valmimist jälgib dokumentaalfilm „Materiaalne edu”. Rõivadisainer, kelle kollektsioon on sama värvikirev kui tema isiksuski, suudab ühe minuti jooksul nii naerda, nutta, vaimustuda kui masendusse langeda. Bravissimo, Bruno!

Dokumentaalfilmid „Otsides ilu” ja „Näost: supermodellid enne ja nüüd” jutustavad modellimaailma võludest ja valudest, seda nii alles modellikarjääri alustavate noorte neidude kui ka oma hiilgeaegu nostalgiliselt meenutavate endiste tippmodellide kaudu.
 

Suurem tähelepanu on alati langenud naismodellidele, naistele loodud kollektsioonidele ja naistele rõivaid kujundavatele disaineritele. Aeg on seda muuta! „Ühe mehe lugu” jälgib 12 aasta jooksul disainer Ozwald Boatengi, kes riietab kuulsaid meesterahvaid. Film ei jälgi ainult tema töiseid tegemisi, vaid näitab ka seda, kuidas edukas karjäär eraelule võib mõjuda.
 

Nagu alati, on ka seekord programmis kirju valik värsketest filmidest, mis moevaldkonna erinevaid tahke avavad. Loodame, et leiate oma pimedatesse sügisõhtutesse sellest moegurmeest mõne maitsva ampsu.
 

Helen Saluveer
moefilmide programmi koordinaator
 Diana Vreeland: silm peab rändama

Diana Vreeland: The Eye Has to Travel
USA, Prantsusmaa, 2011
Rež: Lisa Immordino Vreeland, Bent-Jorgen Perlmutt, Frédéric Tcheng

Materiaalne edu

Material Success
Kanada, 2012
Rež: Jesse Mann

Näost: supermodellid enne ja nüüd

About Face
USA, 2011
Rež: Timothy Greenfield-Sanders

Otsides ilu

Chasing Beauty
USA, 2012
Rež: Brent Huff

Ühe mehe lugu

A Man's Story
Suurbritannia, 2010
Rež: Varon Bonicos


OMA KAVA

Logi sisse PÖFFi kasutajakontoga

Logi sisse

Parool ununes?

sisesta allolevasse lahtrisse oma e-maili aadress ja saadame sinna uue parooli

saada